Editörden (2.Sayı)

Kısa bir sürede ikinci sayısını siz değerli okurlarımızla buluşturabilmenin mutluluğunu yaşadığımız dergimiz “Pilot Kale’m”, kaldığı yerden “uçuşuna” devam ediyor.
Birinci sayımıza olan yoğun ilginin ve desteğin vermiş olduğu cesaret ve hevesle yaptığımız çalışmalar sonucu birincisini aratmayan kalite ve içerikte bir dergiyle sizlerin karşısına çıkmak en önemli hedefimiz oldu.
Birçok okurumuzun “çıtayı çok yüksek tuttuğumuza” dair düşünceleri, bizleri korkutmadığı gibi hevesimizi ve gayretimizi kat be kat artırdı. Öyle ya, birkaç üniversite öğrencisinin “bir hevesle” ortaya koyduğu bir “fakülte dergisinden” en fazla ne beklenebilirdi ki? Ama “Pilot Kale’m” gerek beklentileri gerekse yeni sayıya olan merakı artıran bir çizgi yakaladı.
Bu ivmenin yakalanmasında dergimizin yönetim kadrosundan yazar-çizer kadrosuna kadar özverili ve gayretli bir çalışma temposunun çok büyük payı var. Ancak bu payda siz değerli okurlarımızın ilgisi ve bizlere vermiş olduğunuz cesaret gücümüze güç kattı.
Zaten süreli yayınlarda aslolan istikrar ve sürekliliktir. Bunu sağlayacak olan da yayının içerik ve görsellik olarak zengin, güncel ve canlı olmasıdır. İşte bizler “Pilot Kale’m” ekibi olarak sizlere tam da bunları sunmak üzere hedefimizi, amacımızı ve konumumuzu belirledik. Birkaç fakülte öğrencisinin çıkardığı “müsamere dergisinin” ötesinde, içimizdeki amatör ruhu profesyonel ve sürekliliği olan bir yayına dönüştürmek idealiyle ikinci sayımızda siz değerli okurlarımızın karşısına çıkıyoruz. Bu sayımızda da yine yazarlarımızın kalp atışlarını hissedeceğiniz yazılar sizleri bekliyor.
Vücudumuzun yönetim merkezleri olan kalp ve beyinin tam senkronize olduğu satırlarda kaybolmak, birkaç saatliğine dünyanın maddi varlığından (Earth) sıyrılıp ruhuna (World) yolculuk yapmak emin olun iyi gelecektir.
Bu arada hayata dair, yaşanılana dair röportajlarla güncel bilgilerinizi tazelemek, kampüsümüzden haber almak ve ilginç bilgilerle şaşırmak “Pilot Kale’m”le geçireceğiniz sürede yaşayabileceğiniz duygulardan yalnızca birkaçı…
Dahası mı?
Dahası içini buyurun yolculuğa…
HABİLHAN PEHLİVANLI